Szkolenie zaprzęgowe z Romanem Kuszem w Popielnie 17 kwietnia 2023 r.

Związek Hodowców Koników Polskich wraz z Warmińsko-Mazurskim Związkiem Hodowców Koni organizuje szkolenie zaprzęgowe z panem Romanem Kuszem w Popielnie w dniach 17 kwietnia 2023 r. Roman Kusz jest utytułowanym zawodnikiem w dyscyplinie powożenia zaprzęgami; debiutował w 1985 r. w Mistrzostwach Polski, które wygrał. W ciągu swojej kariery zdobył podczas Mistrzostw Polski sześciokrotnie medal złoty, trzykrotnie srebrny i dwukrotnie brązowy. Podczas Mistrzostw Świata dwukrotnie zdobył srebrny i sześciokrotnie brązowy medal (indywidualnie i drużynowo). W rankingu światowym był dwukrotnie pierwszy i czterokrotnie drugi.

Celem szkolenia jest nabycie umiejętności prawidłowego dopasowania uprzęży, oprzęgania konia, zasad powożenia zaprzęgiem pojedynczym i parą koni.

Szkolenie odbędzie się w godzinach 9 – 18, z godzinną przerwą obiadową. Osoby zgłoszone na szkolenie prosimy o punktualne przybycie. Dla członków ZHKP, z opłaconą składką za bieżący rok, szkolenie jest nieodpłatne. Informacji udziela i zapisy przyjmuje Marta Siemieniuch (604 199 422), decyduje kolejność zgłoszeń. 

Istnieje również możliwość zakwaterowania w Popielnie dla uczestników szkolenia (odpłatnie), informacji udziela Marta Siemieniuch.