Konikowe wieści

Konsultacje drugiej wersji Planu Strategicznego

Związek Hodowców Koników Polskich oraz Instytut Zootechniki-Państwowy Instytut Badawczy w Balicach, udostępnia link do konsultacji 2 wersji Planu Strategicznego.


Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze ZHKP

Zarząd ZHKP uprzejmie zaprasza członków Związku oraz miłośników koników polskich na Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków Związku, które odbędzie się w dniu 4.09.2021 r. (sobota) o godz. 15 (I termin) lub 15:30 (II termin) w Stacji Badawczej IRZiBŻ PAN w Popielnie, Popielno 25, 12-220 Ruciane-Nida .


In memoriam

Z żalem zawiadamiamy o śmierci naszego kolegi, wieloletniego hodowcy koników polskich, Pana Grzegorza Bejnarowicza.


Wielkanoc 2021 r.

Życzenia Wielkanocne od Pana Jana Słomianego, Prezesa Związku Hodowców Koników Polskich.


Zima w rezerwacie koników polskich w Popielnie

W rezerwacie koników polskich w Popielnie zima w całej krasie. Źrebaki urodzone w 2020 r. i dwa ogierki z 2019 r. są już odłowione i nabierają dobrych manier, zanim trafią do nabywców.


Popielniańskie źrebięta

W 2020 r. w Popielnie urodziło się zdecydowanie więcej klaczek, niż ogierków. W hodowli stajennej urodziło się 10 klaczek, natomiast w rezerwatowej 12 klaczek i 4 ogierki. Tendencja wieloletnia nie daje przewagi żadnej z płci (choć wielu hodowców chciałoby żeby było inaczej…). Przez ostatnie lata w Popielnie rodziło się nieco, a czasem dużo więcej, ogierków niż klaczek.